Tatlıların en tatlısı, en sevileni olan sütlaç Nizam Pide yorumuyla yeniden kıvam alıyor. Çocukluk günlerinin en sevilen kaçamağı olan sütlaç, tek başına mükemmel bir tada sahipken, atom sütlaç olarak bir sanat eserine dönüşüyor. Özenle hazırlanan ve güveçte servis edilen 8 farklı sütlaç çeşidinden istediğinizi sipariş verseniz de aklınızın diğerinde kalacağından emin olabilirsiniz.

Günün Tatlısı Olarak Atom Sütlaç Yemeye Ne Dersiniz?

Tam kıvamında pişirilen sütlaç, yemeklerden sonra iyi gider. Üstelik bu sütlaç, Nizam’ın meşhur sütlacıysa o zaman akan sular durur. Kaynatılan hakiki süte, pirinç ve şekerden başka hiçbir şeyin girmediği bu tarif, konusunda deneyimli ustalar tarafından odun ateşinde meşakkatle pişirilir. Fırında üstü pekmez rengini alana kadar kızartılan lezzet, günlük olarak servis edilir. Yaz sıcağında üstü dondurmalı, her zaman sağlık önde gelir diyenler için kuru kayısı ve incir ilaveli, meyveden asla vazgeçmem diyenlere meyveli, kan şekerim biraz düştü diyenler için ballı-muzlu-fındıklı veya Türkiye’nin en iyi lezzetini tatmak istiyorum diyenlere atom sütlaç servis eden Nizam Pide şubeleri, bir yemeğin en zirveye çıkarak sonlandırılmasını sağlar.

Neden Atom Sütlaç Seçmeliyim?

Kararsız müşteriler için özel olarak reçetelendirilen atom sütlaç; Karadeniz fındığı, kuru meyveler, bal, muz ve lokum ile zenginleştirilir. Tam bir enerji deposu olarak düşünülmesi gereken tatlı, kaybettiği enerjiye yeniden ulaşmak isteyenler için ilk tercih olarak düşünülebilir. Önce göze daha sonra da mideye iyi gelecek olan bu lezzeti sipariş olarak da verebilir ve gece geç saatlerde de özel bir tatlı ile kendinize özel bir armağan verebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk tescilli pidesini her gün yeniden üretmekle gurur duyan Nizam Pide 3 ayrı lokasyonda hizmetlerine 1989’dan bu yana aynı kalitede devam eder. İstanbul’da yaşayan veya şehri ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan; Harbiye, Taksim ve Galatasaray’da 3 şubesi bulunan Nizam Pide, online, telefonla ve mobil uygulamalar üzerinden de paket servis siparişi alır. Paket servis noktaları arasında; Şişli, Nişantaşı, Osmanbey, Taksim, Tarlabaşı, Gümüşsuyu, Galatasaray, Tünel, Galata, Beyoğlu ve Şişhane çevresi sayılabilir. Siz bugün hangi sütlacı deneyeceğinize karar verebildiniz mi?