Yemeklerimiz

Fırın Sütlaç

10,00

Yoksa siz Nizam’ın meşhur sütlacını hala denemeyenlerden misiniz? Kaynatılmış hakiki süt, pirinç ve şekerden başka hiçbir şey içermeyen bu ilaç gibi tatlımız maharetli ustalarımızca odun ateşine sürülür. Üzeri pekmez rengini aldıktan sonra da bu muhteşem lezzet taze ve günlük olarak ağzınıza layık hale gelir.

Stok kodu: SUT01 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Fırın Sütlaç

Sütlacını sade sevenler için Türk Mutfağının en önemli lezzetlerinden birisi olan Fırın Sütlaç en iyi seçenek olacaktır. Yıllardır Nizam’ın meşhur sütlacı olarak bilinen bu lezzeti Türkiye’nin ilk tescilli pidecisi Nizam Pide olarak 40 yıldır müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Her zaman en iyi malzemeler ile yaptığımız için de sadece Fırın Sütlaç yemek için başka şehirlerden müşterilerimizin geldğini görmek bizi gururlandırıyor ve daha iyisini yapmamız adına şevklendiriyor. Fırın Sütlaçların tamamı odun ateşinde pişer ve müşterilerimizin isteğine göre sade veya üzerine bol Karadeniz Fındığı dökülerek servis edilir.

Yıllardır çalıştığımız yöresel üreticilerden aldığımız günlük ve organik sütler sütlacımıza lezzet veren en önemli malzemedir. Sütler daima günlük alınır ve asla paket ürün kullanılmaz. Beklemiş sütlerin kullanılması da söz konusu değildir. Bu organik sütlerimiz kazanlarda kaynatılır ve içerisine sadece pirinç ve şeker eklenir. Hiçbir katkı maddesi olmayan bu gurme lezzetimiz tam ağzınıza layık olması için ise son aşaması olan taş fırına girer. Buraya Karadenizli ustalarımızca sürülen fırın sütlaçlar üzerleri pekmez rengini alasıya kadar pişirilirler. Sonrasında ise 1 günlük dinlenmeye alınan fırın sütlaçlar, ertesi gün müşterilerimizin ağzına layık olacak şekilde hazır hale gelmiş olur. Malzemelerin kalitesi, ustalarımızca yakalanan kıvam ve tabi odun ateşinin de katkısı ile Türk Mutfağının bu meşhur ürünü adeta bir ziyafet sebebine dönüşür.

40 yıldır İstanbul’da binlerce müşterisine hizmet vermiş Nizam Pide olarak bugün 3 farklı şubede müşterilerimizi ağırlıyoruz. İstiklal Caddesi, Harbiye ve Galatasaray bölgelerinde bulunan bu şubelerimizin tamamı geniş ve ferahtır. Aileleriniz için tasarlanmış ferah şubelerimizde fırın sütlaç lezzetimizi ve diğer onlarca farklı lezzeti de deneyebilirsiniz. Haftanın her günü açık olarak sizleri beklemekteyiz.

Nizam Pide tüm lezzetlerini ayrıca paket servis olarak müşterilerine ulaştırmaktadır. Beyoğlu, Taksim, Dolmabahçe, Karaköy, Kabataş, Şişhane, Kasımpaşa, Kurtuluş, Nişantaşı, Beşiktaş bölgelerinde bulunan değerli müşterilerimiz internet yolu ile veya telefon ile paket siparişi verebilirler.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Nizam Pide & Sütlaç
Ürün fotoğraflarının Nizam Pide & Sütlaç’ın bilgisi haricinde kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması ve yayınlanması yasaktır. İzinsiz kopyalama ve çoğaltma işlemi yapanlar hakkında T.C. Anayasasında tanınan haklar doğrultusunda yasal işlem uygulanacaktır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Fırın Sütlaç” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir