Yemeklerimiz

Atom Sütlaç

12,00

Tek başına muhteşem bir tatlı ve adeta bir sanat eseri. Sütlacın üzerinde Karadeniz fındığı, kuru meyveler, bal, muz ve lokumlar ile tam bir enerji kaynağı. Yıllardır sizlere Türkiye’nin en iyi sütlaçlarını sunuyoruz ve Atom sütlaç bunların zirve noktası.

Stok kodu: SUT05 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Atom Sütlaç

Türkiye’nin ilk tescilli pidecisi olan Nizam pidenin meslek hayatına başlaması sütlaçlar ile oldu. Türk mutfağının en önemli lezzetlerinden olan sütlaçları tam 40 yıldır büyük bir titizlikle üretip müşterilerimize sunuyoruz. Türkiye’nin farklı noktalarından bile Nizam Pide şubelerine gelerek sütlaçlarımızı tatmak isteyen müşteriler olması da bizi ayrıca çok gururlandırıyor. Bu noktada sütlacımızın kalitesiniz ise maharetli ustalarımıza ve kullandığımız birinci sınıf kalitedeki malzemelere borçluyuz.

Atom Sütlaç adından da anlaşılacağı gibi tüketen kişiye adeta enerji depolayan bir üründür. İçerisindeki muhteşem sütlaç üzerinde envai çeşit malzeme bulunmaktadır. Sütlaçlarımız daima günlük sütten taze olarak yapılır, asla bir gün öncenin sütü veya herhangi bir şekilde eskimiş malzeme kullanılmaz. Tüm ürünlerimiz organiktir ve daima yerel üreticilerden alınır, asla paket ürün kullanmadığımız için de bu detay ürünlerimize de lezzet olarak yansır. Günlük gelen taze sütler hijyenik ortamlarda kaynatılır ve hiçbir katkı maddesi eklenmeden içerisine pirinç ve şeker eklenir. İyice harmanlandıktan sonra ise yine tamamen organik olan toprak çömleklere dökülerek odunla ısıtılan tarihi fırınımızda üzeri o meşhur rengi alasıya kadar pişirilir. 1 gün dinlenmeye bırakılan sütlaçlar daha sonra müşterilerimizin ağzına layık hale gelir ve servis edilir.

Maharetli ustalarımızca hazırlanan Atom Sütlaç yapıldıktan sonra odun ateşi ile yakılan fırınımıza sürülür. Burada dahi odun ateşinin doğal bir ateş olması sebebiyle lezzetine lezzet katar. Sütlaç hazır olduğunda ise Atom Sütlaç’a dönüşebilmesi için onlarca kuru meyve, muz, bal ve lokumlar ile süslenerek müşterilerimize servis edilir. Atom sütlaç tam bir enerji kaynağıdır ve uzun süre sizin dinç kalmanızı, gününüzün çok iyi geçmesini sağlar. Yemeklerden önce tüketilebileceği gibi tek başına yenildiği zaman da tatmin edecektir. Nizam Pide olarak tüm ürünlerimizde kaliteli malzemeler kullanıyor olmamızın yanı sıra aynı zamanda bol malzeme kullanmaktayız, 1 adet Atom Sütlaç size fazlasıyla yetecektir.

Atom Sütlaç ürünümüzü İstiklal Caddesi, Harbiye ve Galatasaray şubelerimizden birisine gelerek geniş mekanlarımızda ve aile ortamında tüketebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Nizam Pide & Sütlaç
Ürün fotoğraflarının Nizam Pide & Sütlaç’ın bilgisi haricinde kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması ve yayınlanması yasaktır. İzinsiz kopyalama ve çoğaltma işlemi yapanlar hakkında T.C. Anayasasında tanınan haklar doğrultusunda yasal işlem uygulanacaktır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Atom Sütlaç” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir