İstanbul'da Yöresel Türk Yemekleri Nerede Yenir - Sulu Yemek

İstanbul’da yöresel Türk yemekleri ev yemeklerinden, sokak tatlarına kadar çok geniş bir alanda çeşitlilik bulunmaktadır. Pide, yöresel sokak lezzetleri arasında en çok tercih edilenlerden birisidir.

Nizam Pide restoranları İstanbul’da yöresel Türk yemekleri konusunda zengin çeşitliliğe sahiptir. Gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz yerli ve yöresel lezzetlere Nizam farkıyla ulaşabilirsiniz. Nizam Pide & Sütlaç salonları İstanbul’da Beyoğlu ve çevresinde en iyi esnaf lokantası olarak anılmaktadır. Adını kurucusu Nizamettin Kızılkaya’dan alan restoranlarımız, İstanbul’un en iyi pidelerini üretmektedir. Sadece pidesi ile adından bahsettirmek ile kalmamış ve sütlaç tatlısı ile de dillerde İstanbul’daki en iyi sütlaççı olarak anılmaya başlamıştır.

Nizamettin Kızılkaya, yaklaşık 40 yıl önce hayalini gerçekleştirmiş ve Nizam Pide adında ufak bir lokanta ile ilk adımı atmıştır. Bu ufak lokanta, zamanla büyüyüp şimdilerde İstiklal Caddesi’nde bulunan en iyi restoranlarından biri olmuştur.

İstanbul’da Yöresel Türk Yemekleri

Nizam Pide & Sütlaç Salonları Taksim, Galatasaray ve Harbiye olmak üzere toplamda üç farklı lokasyonda misafirlerine eşsiz lezzetler sunmaktadır. İstanbul’un en merkezi konumlarında bulunan restoranların yönetiminde ise Nizamettin Kızılkaya’nın çocukları ve torunları yer almaktadır. İstanbul’da yöresel Türk yemekleri hususunda müşterilerine hizmet vermektedir. Kebap, sulu yemek, pide ve sütlaç çeşitleriyle nerede yemek yenir sorusunun adeta tek cevabı olmaktadır. Nizam Pide & Sütlaç salonları pide, kebap, ızgara, ev yemekleri, çorba ve sütlaç seçeneğine sahip zengin Türk mutfağı menüsü ile müşterilerine paket servis imkanı da sunmaktadır.

Mobil uygulamamız ile aynı zamanda online sipariş seçeneğimiz de mevcuttur. Sadece yerli değil aynı zamanda yabancı misafirlere de ev sahipliği yapan Nizam Pide & Sütlaç yöresel Türk mutfağının tüm lezzetlerini sergilemektedir. Online sipariş hattı ve telefonla sipariş hattı ile Şişli Harbiye, Nişantaşı, Bomonti, Osmanbey, Kurtuluş, Taksim, Fındıklı, Tarlabaşı, İstiklal Caddesi, Gümüşsuyu, Galatasaray, Tünel, Karaköy, Galata, Beyoğlu, Kasımpaşa ve Şişhane bölgelerine paket yemek servisi vermektedir.