Yemeklerimiz

Kavurmalı Yumurtalı Pide

Lokum gibi kavurmalar ve organik yumurtanın daha ahenkli yer aldığı hiçbir yer olamaz. Çıtır pidenin üzerinde tam kararında pişmiş kavurma ve kayısı kıvamındaki yumurta size unutulmaz bir lezzetin kapılarını aralayacak.

Stok kodu: PD013 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Kavurmalı Yumurtalı Pide

Pide işinin mucidi sayılabilecek Nizam Pide olarak Türkiye’nin ilk tescilli pidesi olarak faaliyetlerimizi uzun yıllardır sürdürüyoruz. Yapmaktan ve sizlere tattırmaktan gurur duyduğumuz lezzetlerimizden olan kavurmalı yumurtalı pide, tam bir öğün yerine geçmekle kalmıyor aynı zamanda sizi lezzet diyarlarına götürüyor. Nizam Pide’nin pidelerine bu denli güvenmesinin sebebi, pidenin hazırlanışının arka planıdır. Ürünlerimizin tamamında yöresel ve organik malzemeleri kullanmaktayız. Sadece bir pideci değil daha çok gurme lezzetler üreten bir işletme olarak hayatımızı sürdürüyoruz.

Kavurmalı yumurtalı pidede kullanılan kavurmalar, Türkiye’nin en iyi kavurmalarının yapıldığı Rize’den gelir. Asla hazır ürünlerden yaptığımız pideleri müşterilerimize sunmayız. Tüm malzemeler gibi Rize kavurması da sürekli çalıştığımız tedarikçilerden, bizzat üreticinin kendisinden günlük ve taze olarak satın alınır. Aynı şekilde kavurmalı yumurtalı pide’nin olmazsa olması yumurta da gezen tavuk yumurtalarından alınan, organik bir üründür. Kafes tavuğu yumurtalarını hiçbir ürünümüzde tercih etmiyoruz.

Bunca yöresel ve organik malzemenin nihai sonucu olarak da ortaya harika lezzetler çıkmaktadır. Kavurmalı yumurtalı pide her biri Karadeniz yöresinde büyümüş ve oranın havasını kapmış Karadenizli ustalarımızca yapılır. Yetenekli Karadenizli ustalarımız pideleri tamamen odun ateşi ile ısıtılan özel fırınlarda hazırlarlar. Çıtır çıtır ve dumanı üstünde tüten pideye organik tere yağı ile son dokunuşlar yapılarak sizlere servis edilir. Daha ilk dilimde, pidemizin neden yıllardır bu kadar insan tarafından beğenildiğini anlayacağınızı garanti ediyoruz.

Nizam Pide İstanbul’un 3 farklı bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Ferah ve aile için uygun mekanlarımız İstiklal Caddesi, Galatasaray ve Harbiye bölgelerinde bulunmaktadır. Buralara uzak kalıyorsanız sipariş vererek de kavurmalı yumurtalı pidenin tadına bakabilirsiniz. Sipariş vermek için Beyoğlu, Taksim, Dolmabahçe, Karaköy, Kabataş, Şişhane, Kasımpaşa, Kurtuluş, Nişantaşı, Beşiktaş bölgesinde olmanız gerekmekte. Tüm siparişler özel paketleme sistemlerimiz sayesinde kapınıza kadar çıtır çıtır ve sıcak şekilde teslim edilmektedir. Karadeniz’in bu unutulmaz lezzetini ve diğer ürünlerimizi de görmek için web sitemizi ziyaret edebilir veya haftanın her günü sizleri misafir etmek için hazır olan şubelerimizde bizlere sizi ağırlama fırsatı sunabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © Nizam Pide & Sütlaç
Ürün fotoğraflarının Nizam Pide & Sütlaç’ın bilgisi haricinde kullanılması, kopyalanması, çoğaltılması ve yayınlanması yasaktır. İzinsiz kopyalama ve çoğaltma işlemi yapanlar hakkında T.C. Anayasasında tanınan haklar doğrultusunda yasal işlem uygulanacaktır.